Mağaza Tasarımı

Sürdürülebilir tasarım ve yapı yöntemleri felsefemizin parçasını oluşturuyor.

 

Bize göre mağazalarımız içinde bulundukları toplum ile bir bağ kurabilen ve çevreye uyum sağlayan yerler olmalı. Ayrıca çevreyi mümkün olduğunca koruyan yerler olmalı.

Mağaza tasarımlarımız, yerel toplumlara katkı sağlama ve çevre koruma ilkelerine dayanmaktadır. Bu yüzden tasarımlarımızı çevredeki yapıların karakterini yansıtacak ve çevreye yaptığı etkiyi azaltacak şekilde inşa etmeye çalışıyoruz.

Bu doğrultuda yeni açtığımız ya da yenilediğimiz mağazalarımızda geri dönüşümlü malzeme ve sistemler kullanıyoruz. Mağazalarımızın tasarımlarını dört ana konsept çerçevesinde hazırlıyoruz;

Kültürel izler taşıyan mağazalar, eskitilmiş ahşap, lekeli beton veya seramik zemin, metal tabureler ve atölye esintili ışıklandırma ile birlikte Seattle Pike Place’deki ilk mağazamızın kökenini de yansıtır. Büyük masalar, berjer koltuklar ve ahşap panjurlar ağırlıklı olarak kullanılır.

Klasik tarz mağazalar, 1930'ların modernizminden ilham alarak kent pazarlarının endüstriyel geçmişini yansıtır. Bu tasarım, açık çelik kirişler, taş duvarlar, kanatlı pencereler ve elle cilalanmış doğramalar gibi sade materyalleri içerir.

Bölgesel modern olarak adlandırdığımız mağazalar, rahat ve çekici, modayı belirleyen bir tarza sahiptir. Misafirlerimizi hızlı hayatın gürültüsünden geçici de olsa kurtaracak samimi bir ortam yaratmak için bölgeye özgü mobilyalar kullanılır ve aydınlık alanlar yaratılmaya çalışılır.

Konsept mağazalar, mağaza içinde yenilikleri ön plana çıkaracak tasarımların kullanıldığı benzersiz ortamlardır.