İletişimde Engelleri #EldenEle Aşıyoruz

Elden Ele

Starbucks Türkiye olarak, parçası olduğumuz topluma fayda sağlamak ve iletişimde engelleri aşmak için #EldenEle projesine başladık.

Hedefimiz, tüm Türkiye’deki baristalarımızın işaret dili eğitimi almasını sağlamak ve işitme engelli misafirlerimize kendilerini rahatça ifade edebildikleri ve anlaşıldıkları bir ortamda sosyalleşme imkanı sunmak.

Ne yaptık?

Misafirlerimizle kurduğumuz sıcak ve yakın iletişimi işitme engelli misafirlerimizle de kurmak istiyoruz. Bu amaçla ilk olarak yalnızca kahve ve çayın karşılığının bulunduğu Türk İşaret Dili için bir Kahve Sözlüğü hazırladık.

2017 yılında başladığımız eğitimlerlerde İstanbul, Bursa, Adana ve Ankara’daki 50’den fazla mağazamızda görev alan baristalarımıza eğitim verdik. Onlara mağazalarını ziyaret eden işitme engelli misafirlerimizin “3. Adres” deneyimini yaşayabileceği seviyede Türk İşaret Dili öğrettik, öğretmeye de devam ediyoruz.

Eğitime katılarak sertifikalarını alan baristalarımızın çalıştığı ‘İşitme Engelli Dostu Mağaza’larımız, Eşsiz Starbucks Deneyimi’ni yaşatmak için işitme engelli misafirlerini bekliyor.

Hep beraber İşaret Dili öğreniyoruz

Sizleri de #EldenEle projemize destek vermeye ve İşaret Dili öğrenimi konusunda farkındalık elçisi olmaya davet ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki göstereceğimiz küçük bir çaba ile iletişimde engelleri aşmak mümkün!

Kahvenin işaret dilini öğrenmek için Starbucks Türkiye Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

İşaret Dili Eğitimi Alan Mağazalarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.