İklim Değişikliği ile Mücadele

Bugün iklim değişikliği dünyamızı tehdit eden en büyük tehlikedir. Dünya haritasına baktığınızda kahve üretilen bölgeler ile tropikal ormanların bulunduğu yerlerin aynı olduğunu görebiliriz.

Bu nedenle de iklim değişikliğine yönelik adımlar atmak Starbucks'ın önemli bir önceliğidir. İklim değişikliğine karşı kahve yetiştirilen bölgelerdeki ormanları korumak ve kahve çiftçilerinin hayat kalitelerini yükseltmek için pek çok çalışma gerçekleştirmekteyiz.

Hedefimiz

Çiftçilerin doğal kaynakları koruma altına alan, sürdürülebilir tarım uygulamalarını hayata geçirebilmelerine ve yetiştirdikleri yüksek kaliteli kahvelerden  hak ettikleri yüksek kazancı sağlamalarına destek verecek programları hayata geçiriyoruz.

Neler Yapıyoruz

Enerji ve su tasarrufu sağlayarak, bardaklarımızla ilgili atıkları azaltarak, geri dönüşümü artırarak ve çevreci tasarımı destekleyen mağaza sayımızı artırarak çevreye bıraktığımız ayak izimizi önemli ölçüde küçültmek için çalışıyoruz.

Starbucks, yenilenebilir enerji ve enerji koruma üzerine odaklanarak 2004'ten beri iklim değişikliğinin olumsuz etkileri ile savaşmaya gayret etmektedir. Bu alandaki çalışmalarımıza odaklanmaya devam edeceğiz.