Çevreci Mağazalar

Karbon salınımını azaltan, çevre dostu malzemeler ve sistemler kullanarak yeşil mağazalar yaratmak için çalışıyoruz.

Mağazalarımızda çevre dostu inşaat malzemeleri ve mobilyalar kullanıyor, enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyoruz.

Çabalarımıza yol göstermesi amacıyla, başarımız için temel ölçüt olarak Amerikan Yeşil Bina Konseyi’nin (US Green Building Council) LEED® sertifika programını kullanıyoruz. (LEED® İngilizcede Enerji ve Çevresel Tasarım Liderliği'nin kısaltmasıdır.)

Neler Yapıyoruz

Mağazalarımızı çevreci hale getirmek için karbon salınımını azaltan, çevre dostu malzemeler ve sistemler kullanıyoruz. 

  • Mağazalarımızdaki pek çok alanda geri dönüşümlü malzemeler kullanılmakta ve  inşaat atıklarının azaltılması için mümkün olan tüm noktalarda da mağazada bulunan mevcut materyaller korunmaktadır. 
  • Yenilenen su tankı sistemi ile mağazalarımızda önemli ölçüde su tasarrufu sağlanmaktadır. Enerji gereksimini ve karbon salınımını azaltmak için tasarruflu ampul kullanılmaktadır.
  • Mağazalarımızda kullanılan boyalar ve  izolasyon malzemelerinin, düşük oranda uçucu organik bileşik içermesine ve toksik olmamasına dikkat edilmektedir.  
  • Kullanılmış kahve telveleri, misafirlerimize ücretsiz olarak sunularak, bitkilerin beslemesi amacıyla gübre olarak kullanılabilmektedir.