Çiftçileri ve Toplumlarını Destekleme

Sorumlu üretim ve etik ticaret anlayışı ile sunduğumuz kahve; çiftçilerin işlerine, toplumlarına ve çevreye fayda sağlamaya yardımcı yollarla kahve üretimi yapmaları için çiftçilerle birlikte çalıştığımız anlamına gelir.

Uzun vadeli başarımızın, kahvemizi yetiştiren binlerce çiftçinin başarısına bağlı olduğunun farkındayız. Bu yüzden, kahve kalitesini artırmak ve kahve yetiştiren topluluklar için kredi programlarına yatırım yapmak adına çiftçilerle birlikte çalışıyoruz. Kahve üreticilerini ayakta tutmaya ve toplumlarını güçlendirmeye yardımcı olarak, gelecek için yüksek kalitede kahvenin sağlıklı tedariğini garantiliyoruz.

Hedefimiz

2015 itibarıyla, çiftçi kredi taahhüdümüzü 20 milyon dolara çıkarmayı ve çiftçilere kahve üretiminin çevresel etkisini azaltacak teşvikler sağlamayı planlıyoruz.

Neler Yapıyoruz

Destek Merkezleri
Starbucks, yerel çiftçilere kaynak sağlamak ve üretim maliyetini düşürmek için uzmanlaşmak , kahve kalitesini iyileştirmek ve değerli kahve üretimini artırmak için Kosta Rika ve Ruanda'da Çiftçi Destek Merkezleri kurdu.

Kredi Programları
Yetiştirme ve hasat döngüsü sırasında, birçok kahve üreticisi, ürünlerini satana kadar harcamalarını karşılaması için az miktardaki birikimlerini kullanırlar. Nakit sıkıntısı çeken çiftçiler zaman zaman ürünlerini erkenden ve daha ucuza yerel alıcılara satmaya yönelebilirler.

Starbucks, kahve yetiştiricilerinin ürünlerini doğru fiyata ve en uygun zamanda satmalarına yardımcı olacak krediler veren kuruluşlara fon sağlar. Krediler aynı zamanda çiftçilerin kendi çiftliklerine yatırım gerçekleştirmelerine ve sermayelerinde iyileştirme yapmalarına yardımcı olur.