Sürdürülebilirlik

ÇEVRE VE GEZEGEN

Starbucks Türkiye olarak ürünlerimizi ve ambalajlarımızı geliştirme yönünde adımlar atıyor, atıkları azaltmak, yeniden kullanım ve geridönüşüm farkındalığı ve uygulamaları için çalışmalar yapıyoruz.2020 senesi itibariyle tüm mağazalarımızda pipetsiz kapak ve geridönüştürülebilir kağıt pipetler kullanıyoruz. Tüm mağazalarımızda atıklarımızı ayrıştırıyor ve geri dönüşüme katkı sağlıyoruz.ÜRÜN

Starbucks Türkiye olarak bitkisel yiyecek ürün alternatiflerimizi genişleterek daha çevre dostu ve sürdürülebilir bir menüye sahip olmayı hedefliyoruz.

Süt İçermeyen Alternatif Bitkisel Lezzetler
2018 senesinden beri misafirlerimize süt içermeyen alternatif bitkisel lezzetler sunuyoruz. Soya ve bademin yanı sıra hindistan cevizi ve yulaf seçenekleri de tüm mağazalarımızda bulunuyor.Bitkisel Bazlı Yiyecek Seçenekleri
Bitkisel ürün menümüzü genişleterek tüm misafirlerimizin farklı beslenme ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışıyoruz. Menümüzde yer alan vegan, vejeteryan ve glutensiz ürün çeşitlerini arttırmayı hedefliyoruz.

Yiyecek ürünlerimizde Kümeste Kafessiz Yumurta Kullanımı
Globalde 2008'den beri 'kümeste kafessiz tavuk yumurtası' hedefini destekleyen bir marka olarak, bunu Türkiye pazarında başarabilmek için her zaman güvenilir ve onaylı alternatifler oluşturmak hedefiyle çalışıyoruz. Tedarik kanallarımızı ve standartlarını denetleyerek, ürünlerimizin %65’ini 2 numaralı kümeste kafessiz tavuk yumurtası ile üretiyoruz. En çok tercih edilen gıda ürünlerimizde sadece kümeste kafessiz tavuk yumurtası kullanılıyor. Önümüzdeki dönemde bu alandaki çalışmalarımızı sürdürerek tedarik kanalları elverdikçe ürünlerimizin tamamında bu tür yumurta kullanımını hedefliyoruz.

İNSAN

Starbucks Türkiye olarak, parçası olduğumuz topluma fayda sağlamak ve iletişimde engelleri aşmak için Elden Ele projemizle Türk İşaret Dili’ni öğreniyoruz.