Starbucks Reserve™

STARBUCKS RESERVE™ DELIVERS

Nadir bulunan kahve çekirdekleri ve bu çekirdekler ile özel olarak hazırlanan içecekler istediğin her an yanında.

Yemeksepeti

GetirYemek

STARBUCKS RESERVE™ NEDİR?

Starbucks Reserve™, Seattle'daki özel Starbucks Reserve™ Kavurma ve Tadım Salonu'nda küçük seriler halinde kavrulmuş ve yalnızca sınırlı bir süreyle piyasaya sürülen ender kahvelerdir. Starbucks Reserve™, yeni Starbucks Reserve™ kahvelerinin birbirinden eşsiz hikayelerini paylaşmayı amaçlar.

DEMLEME YÖNTEMLERİ

Starbucks Reserve™ kahve çekirdekleri, farklı demleme yöntemleri ile eşsiz tat ve lezzet deneyimi seni bekliyor.

STARBUCKS RESERVE™ COSTA RICA HONEY PROCESS

Çilek, guava ve tatlı limon notaları ile şekerkamışı

Bu Tarrazu kahvesi bal yöntemi kullanılarak işlenmesiyle, her fincanda yoğun bir tatlılıkbırakıyor.Kahve yolculuğunun neresinde olursa olsun her misafir için mükemmel ve tüm favori demleme yöntemlerimizde harika bir deneyim sunuyor.

Bu kahvenin bir tatlılığı var - bal işleme olarak bilinen ünlü ve yoğun bir emek isteyen sistem kullanılarakişleniyor. Kahve kirazlarınınkabukları soyulur ve meyve kısmıçıkarılır; ancak yapışkan,bal benzeri yapışkantabakaları bozulmadan kalır. Kurutma yataklarına özenle bakılır ve çekirdeklerin yapışmaması için sürekli döndürülür. Çekirdekler kurudukça sade kahve balısertleşir. Lezzeti gümüşderiye işleyerek sonuçta çekirdeğintatlılığını etkiler. Bu kahvenin arkasındaki çiftçiler, işlemeye olan bağlılıklarının ötesinde, kendilerini çevrelerine ve onlarla toprağıpaylaşan nesli tükenmekte olan jaguarlarınkorunmasına da adamıştır

STARBUCKS RESERVE™ HONDURAS CAFICO

Parlak narenciye aromaları,altın çilek, kakao ve tarçınnotalarıyla çay benzeri bir gövdede buluşuyor.

Bir grup çiftçi, yerel kahve üreten ailelere daha iyi geçim kaynaklarısağlarken, Corquín kahvesini küresel ölçekte özel kahveler arasına getirmek için CAFICO girişimini başlattı.

On dört yıl önce, Honduras'ın Corquín bölgesinde 35 çiftçi bir kolektif oluşturdu.Onlarınamacı,ülkelerini özel kahve haritasınakoymaktı. Bugün, CAFICO'da (Café Finos Corquín) 660 üye kendilerini bu olağanüstü kahveleri ihraç etmeye gururla adamıştır.Tadım (cupping) laboratuvarı, kalite kontrol ve sertifika kontrolü yapan birden çok teknisyeniyle , hem kahveler hem de onlarıyetiştirenlerinyaşamlarıiyileşmeye devam ediyor. Çabaları, Honduras kahvesinin parlak geleceğini örnekleyen bu tatlı,canlı fincanda yansıtılıyor.


ROASTERIES

SEATTLE
SHANGHAI
MILANO
NEW YORK
TOKYO
CHICAGO